استقبال کاربران از NFC برای پرداخت با تلفن‌همراه

گروه خبری GSM: به دنبال عرضه تراشه جدید NFC برای برقراری ارتباطات کوتاه‌برد و پرداخت هزینه مربوط به خرید‌های انجام شده از طریق تلفن‌همراه، کارشناسان اعلام کردند که این اقدام از سوی کاربران بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
برای خواندن کامل به ادامه مطلب بروید
به گزارش فارس به نقل از پی‌سی‌ورلد، هم‌اکنون یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ آمریکا این فناوری را به کار گرفته است و توسط آن از ابزار مربوط به خواندن بارکد توسط گوشی‌های هوشمند آیفون، بلک‌بری و گوشی‌های هوشمند اندرویدی پشتیبانی می‌کند تا کاربران از این طریق بتوانند هزینه مربوط به خریدهای خود را با گوشی پرداخت کنند.

فناوری NFC به گونه‌ای طراحی شده است که یک ارتباط دو طرفه میان تلفن‌همراه و و گیرنده NFC برقرار می‌کند تا امکان پرداخت به وسیله موبایل فراهم شود. این فرآیند که باعث راحتی بیشتر پرداخت‌ها توسط مشتری می‌شود، از جانب فروشگاه‌های بزرگ آمریکایی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

ارتباط دوطرفه فناوری NFC می‌تواند با سیستم کارت‌های اعتباری یا بانک‌ها در ارتباط باشد و اطلاعات مربوط به اعتبار مالی افراد را به صورت لحظه‌ای ارسال و دریافت کند.

شرکت گوگل نیز چندی پیش سرویسی را با نام Wallet با همین قابلیت راه‌اندازی کرد.

کاربرانی که هم‌اکنون در این فروشگاه بزرگ آمریکایی موسوم به Starbucks قصد استفاده از فناوری NFC را دارند باید کارت اعتباری مخصوص این فروشگاه را دریافت کرده و از این طریق از خدمات آن بهره‌مند شوند.

اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *