گروه خبری GSM: به دنبال عرضه تراشه جديد NFC براي برقراري ارتباطات كوتاه‌برد و پرداخت هزينه مربوط به خريد‌هاي انجام شده از طريق تلفن‌همراه، كارشناسان اعلام كردند كه اين اقدام از سوي كاربران بسيار مورد توجه قرار گرفته است.
براي خواندن كامل به ادامه مطلب برويد
به گزارش فارس به نقل از پي‌سي‌ورلد، هم‌اكنون يكي از فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي بزرگ آمريكا اين فناوري را به كار گرفته است و توسط آن از ابزار مربوط به خواندن باركد توسط گوشي‌هاي هوشمند آيفون، بلك‌بري و گوشي‌هاي هوشمند اندرويدي پشتيباني مي‌كند تا كاربران از اين طريق بتوانند هزينه مربوط به خريدهاي خود را با گوشي پرداخت كنند.

فناوري NFC به گونه‌اي طراحي شده است كه يك ارتباط دو طرفه ميان تلفن‌همراه و و گيرنده NFC برقرار مي‌كند تا امكان پرداخت به وسيله موبايل فراهم شود. اين فرآيند كه باعث راحتي بيشتر پرداخت‌ها توسط مشتري مي‌شود، از جانب فروشگاه‌هاي بزرگ آمريكايي بسيار مورد توجه قرار گرفته است.

ارتباط دوطرفه فناوري NFC مي‌تواند با سيستم كارت‌هاي اعتباري يا بانك‌ها در ارتباط باشد و اطلاعات مربوط به اعتبار مالي افراد را به صورت لحظه‌اي ارسال و دريافت كند.

شركت گوگل نيز چندي پيش سرويسي را با نام Wallet با همين قابليت راه‌اندازي كرد.

كاربراني كه هم‌اكنون در اين فروشگاه بزرگ آمريكايي موسوم به Starbucks قصد استفاده از فناوري NFC را دارند بايد كارت اعتباري مخصوص اين فروشگاه را دريافت كرده و از اين طريق از خدمات آن بهره‌مند شوند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here