زمانی كه چند برش لیمو ترش و چند پر از گیاهان معطر را برای ساعتی یا بیشتر در 1 لیوان آب بریزید و بگذارید برای ساعتی یا بیشتر بماند آب طعم فوق العاده ای پیدا می كند و از نوشیدن آن بسیار لذت خواهید برد .
 
 
با این نوشیدنی ها كه شامل مخلوط میوه ها یا تغییر خلاقانه لیمونادهای سنتی می باشد سر حال شوید .
 
1 – شربتی خنك كنند
نعنای تازه و آبلیمو این معجون  معطر را سر حال می آورد . استفاده از لیمو و نعنا در تركیب این نوشیدنی  باعث تازگی و طروات بخشی آن را افزایش می دهد . نعنا و لیمو را با مقداری آب گازدار مخلوط كنید .
 
2 – نوشیدنی هندوانه 
 این نوشیدنی تركیبی از پوره میوه با یخ و آب گازدار می باشد . برای خامه دار شدن آن یک قاشق پر ماست به نوشیدنی اضافه كنید و برای تزیین هم از تكه های میوه استفاده نمایید
 
3 – معجون خنك كننده هندوانه 
برای درست كردن این نوشیدنی هنودوانه مخلوط شده را با آب انگور سفید ،آبلیمو ، شكر ، نعنا و آب گازدار تركیب نمایید  و یك نوشیدنی خوشمزه درست كنید .
 
4 – نوشیدنی خیار
 برای مزه دار كردن و شیرین كردن آب از لیمو ، خیار و نعنای تازه استفاده نمایید و یك نوشیدنی خوشمزه و متفاوت تهیه كنید .
 
5 – نوشیدنی توت و انبه 
تركیب آب گازدار با طعم توت با میوه های تازه نوشیدنی شیرین و خنكی می شود كه در تركیبش از شكر استفاده نشده است .
 
6 – چای سبز هلو – نعنا 
اضافه كردن نكتار هلو و نعنای تازه تغییری در طعم این چای كم شیرین ایجاد می كند .
 
7 – چای انبه نعنایی 
این آیس تی با طعن انبه و نعنا را مقداری شیرین كنید .
 
8 – خنك كننده با طعم انواع توت 
 این خنك كننده آكنده از توت فرنگی ، تمشك  و قره قاط ( تمشک آبی ) نوشیدنی خنك كننده بسیار مناسبی برای رفع عطش می باشد . برای كسب نتیجه بهتر با میوه های كاملاً یخ زده شروع كنید .
 
9 – آیس تی ( چای سرد ) با طعم توت فرنگی 
می توانید به جای استفاده از توت فرنگی تازه از توت فرنگی های فریز شده برای این آیس تی  استفاده نمایید . حواستان باشد كه از توت فرنگی های شیرین نشده استفاده نمایید .
 
10 – آب با طعم دلپذیر لیمو 
زمانی كه چند برش لیمو ترش و چند پر از گیاهان معطر را برای ساعتی یا بیشتر در 1 لیوان آب بریزید  و بگذارید برای ساعتی یا بیشتر بماند  آب طعم فوق العاده ای پیدا می كند و از نوشیدن آن بسیار لذت خواهید برد .  از اضافه كردن شكر به این نوشیدنی خوداری نمایید . این نوشیدنی برای رفع عطش بسیار مناسب می باشد .
 
11 – آیس تی نعنایی 
با استفاده از این چای میوه ای با طعم پرتقال و لیمو به همراه نعنا  در تفریحات بیرونی از منزل تشنگی اعضای خانواده اتان را برطرف نمایید .
 
12 – چای تمشك داغ و ادویه دار 
این نوشیدنی طعم بسیار خوبی دارد و رنگ قرمز یاقوتی آن بسیار چشم نواز است . تمشك های فریز شده ( در صورتی كه فصل تمشك تازه تمام شده باشد و به تمشك تازه دسترسی نداشته باشید ) این امكان را فراهم می آورد تا در هر زمانی از سال از نوشیدن این چای عجیب لذت ببرید . با اضافه كردن تمشك به چایتان كمی از طعم های معمولی چون پرتقال و ادویه فاصله بگیرید .
 
 

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here