چگونه پوست سالمی داشته باشیم؟

ضرورت استفاده از مرطوب‌کننده‌ها در فصل‌های پائیز و زمستان بیشتر است زیرا در هوای سرد پوست آسیب‌پذیرتر و خشک‌تر می‌شود .

همان‌قدر که استفاده از مسواک مناسب برای سلامت دندان‌ها الزامی است، استفاده از مرطوب‌کننده‌ای که مناسب پوست باشد نیز به همان میزان مورد اهمیت است.به همین دلیل اگر خواهان پوستی شاداب هستید باید به نکاتی که متخصصان پوست در مورد مرطوب‌کننده‌ها و زمان صحیح استفاده از آنها اشاره می‌کنند توجه داشته باشید.پوست تنها اندام بدن است که سطح بسیار وسیعی دارد و استفاده از لوسیون‌ها و کرم‌های مرطوب‌کننده سلامت آن را تضمین خواهد کرد چراکه در این صورت پوست بدن از آسیب‌های حاصل از سرما و یا گرمای محیطی و دیگر آسیب‌های زیست محیطی مصون خواهد ماند.

مرطوب‌کننده‌ها آب مورد نیاز پوست را تأمین کرده و موجب ترمیم آن می‌شوند. متخصصین پوست برای براق شدن پوست و سلامت آن استفاده از مرطوب‌کننده‌ها را توصیه می‌کنند. ضرورت استفاده از مرطوب‌کننده‌ها در فصل‌های پائیز و زمستان بیشتر است زیرا در هوای سرد پوست آسیب‌پذیرتر و خشک‌تر می‌شود.

پس از شست‌وشو
بهترین زمان برای استفاده از مرطوب کننده مناسب پوست، پس از شست‌وشوی آن است یعنی همان زمانی که پوست مرطوب است. با این کار رطوبت در سطح پوست به دام انداخته می‌شود اما نباید پوست را بیش از حد چرب ساخت.
در این حالت است که فرد احساس بهتری خواهد داشت.
شست‌وشو با کف مناسب
برای شست‌وشوی پوست باید از میزان کف مناسبی استفاده کرد و تمام نواحی که قرار است به مرطوب‌کننده آغشته شود به خوبی شست‌وشو داده شود. برای شست‌وشوی دست توجه داشته باشید هر گونه باکتری که باعث گرفتگی منافذ پوست می‌شود را از بین ببرید و برای مرطوب ساختن پوست دست تمام نواحی آن و کف دست و انگشتان خود را به‌خوبی مرطوب سازید.
در ضمن از مرطوب‌کننده‌ها در ناحیه گونه، پیشانی، چانه و بینی هم استفاده کنید اما به میزان کمتر از سایر نقاط چراکه پوست این نواحی از پوست سایر نقاط چرب تر است.
همچنین می‌توانید برای پاک کردن پوست صورت‌تان از وجود باکتری‌ها، با کمک پد‌های مناسب این کار را انجام دهید.
به پوست فرصت دهید
بعد از این‌که پوست‌تان را با مرطوب‌کننده مناسب مرطوب ساختید اجازه دهید تا حداقل دو دقیقه پوست به همان حالت باقی بماند. این کار را قبل از آرایش کردن پوست‌تان فراموش نکنید.
نور مناسب
هنگامی که پوست خود را به خوبی مرطوب ساختید سعی کنید نور محیط را کم کنید و در تاریکی قرار بگیرید.
نشانه‌های پوست
متخصصان معتقدند پوست براق نشان‌دهنده چرب بودن آن پوست است و اگر پوست کسل به نظر می‌رسد یک مرطوب‌کننده مناسب از هر چیز دیگری بیشتر تأثیر دارد تا طراوت و شادابی به آن باز گردد.
بنابراین دانستن این موضوع که استفاده صحیح و مناسب از مرطوب‌کننده‌ها موجب سلامت هر چه بیشتر پوست می‌شود نکته‌ای است که باید همواره آن را به ذهن بسپارید تا به این ترتیب حس زندگی و تازگی هر چه بیشتری را تجربه کنید.

 
اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

One comment on “چگونه پوست سالمی داشته باشیم؟

  1. یغما گفت:

    سلام وب سایت خیلی قشنگی داری موفق باشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *