یك عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با توصیه به هموطنان مبنی‌بر دو بار مسواك زدن در روز یكی پیش از صرف صبحانه و دیگر پیش از خواب شبانه گفت: آثار بزاق ترشح شده در دهان تخریبی یا تمیز كننده‌ است.
 
 
 
دكتر محمدامین توكلی با بیان این‌كه در فعالیت‌های روزانه حین صحبت و نوشیدن مایعات، غلظت بزاق دهان دستخوش تغییر (رقیق و غلیظ) می‌شود، افزود: اما پس از بیداری از خواب شبانه بزاق به علت سكون طولانی مدت در دهان غلیظ و pH اسیدی پیدا كرده كه اثر تخریبی را بر روی مینای دندان دارد.
 
وی افزود: از این رو در هنگام صبح مینای دندان نرم و با صرف صبحانه حاوی شكر، شیرینی به منافذ ریز دندان نفوذ و زمینه تخریب آن را فراهم می‌كند بنابراین دندانپزشكان مسواك زدن پیش از صرف صبحانه یا بیش از نیم ساعت پس از خوردن صبحانه را توصیه می‌كنند.
 
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی مدت زمان لازم برای مسواك زدن موثر در تمیز نگهداشتن دندان‌ها را حدود 5 دقیقه برشمرد و افزود: استفاده از نخ دندان و توجه به نحوه تغذیه حاوی مواد قندی كمتر و كلسیم بیشتر هم برای سلامت دندان‌ها سودمند است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با بیان این‌كه كیفیت خدمات دندانپزشكی ایران با پیشرفته‌ترین كشورها برابری می‌كند ، گفت:‌ كلیه درمان‌های نوین دندانپزشكی نظیر ایمپلنت به صورت روتین در ایران انجام می‌شود ؛ به نحوی كه دندانپزشكان ایرانی همواره بیمارانی از كشورهای همسایه برای دریافت این خدمات دارند.
 
وی، استفاده از سلول‌های بنیادین در دندانپزشكی را در مرحله آزمایشگاهی و تجربی عنوان كرد و گفت: ‌در 30 سال پیش بیشترین علت مراجعه به دندانپزشكی كشیدن دندان و امروز پر و ترمیم كردن دندان‌هاست.

15 نظرات

 1. سلام دوست من زحمت کشیده بودید برای من پیام آماده ای گذاشته بودی اما ؟؟؟؟

  ……………………………………………………………………………..

  نه اون وبلاک
  هنوز آماده نشده
  خوشحال میشم در جایی دیگه شما رو پذیرا باشم
  تو این هفته ir یا comمیشه و برنامه هایی واسش دارم
  اگر دوست داشتی میتونی اونجا لینک بشی

 2. سلام. با نام اصفهان پاتوق لینک شدید. موفق باشید.

 3. سلام

  از نطرتون ممنونم
  مطالبتون خیلی خوبه – شما رو لینک کردم با نام اصفهان پاتوق
  اگه دوست دارین منو با نام عشق – ایمان – زندگی لینک کنید

  در پناه حق

 4. سلام و ممنون از حضور و نظرت…نوشته هایت خیلی مفید و جالب هستند
  حتما در فرصت های بعدی بیشتر میایم تا تمامی آنها را بخوانم..

 5. سلام شما هم وب خوبی دارید منو با اسم little mermaid لینک کنید ممنون
  منم شما رو با اسم اصفهان پاتوق لینک کردم
  خوشحال میشم بازم بهم سر بزنید

 6. سلام دوست عزیز لینک شدین شما هم منو با نام ورود کچلا ممنوع لینک کنین

 7. سلام,چطوری؟خواستم من رو با اسم .::*جدیدترین موزیک ویدئو و آهنگ و سریال کره ای*::. لینک کنی درضمن بهم خبر بده تو رو با چه اسمی لینک کنم.thanks :)

 8. سلام خوبی
  مرسی که بهم سرزدی
  من لینکتون کردم شمام منوبی زحمت بلینکین به اسم وبم
  ممنون
  فعلا بای

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here