Category: بیماری ها و راه درمان

۱۰ مشکل مردانه

 

بیماری‌ مردان, فشار خون بالا

چه بخواهیم، چه نخواهیم بعضی از بیماری‌ها مختص مردان است یا بیشتر در بین این گروه شایع است. هر مردی باید بداند چه خطراتی در انتظارش است. بیماری‌های زیر بسیار جدی بوده اما خبر خوب این‌که بیشتر آنها قابل پیشگیری‌ است. بیشتر بخوانید !

سرطان ریه یا بیماریهای قلبی پیامدهای استعمال دخانیات

تنها سرطان ریه یا بیماریهای قلبی پیامدهای استعمال دخانیات نیست بلکه مجموعه‌ای از مسایل و مشکلات بهداشتی در ارتباط با مصرف مواد دخانی وجود دارد که می‌تواند به لحاظ شرایط جسمانی و مقاومت ایمنی در افراد سیگاری بروز می‌کند، که برخی از آنها عبارتند از:
‌١- از دست دادن موها
با تضعیف سیستم ایمنی افراد سیگاری در اثر مصرف مواد دخانی، بدن این افراد مستعد ابتلا به انواع بیماریها از جمله «لوپوس اریتماتوز» می‌شود که این بیماری می‌تواند عامل از دست دادن موها، ایجاد زخم‌ در دهان، جوش‌های پوست روی صورت، سر و دست‌ها شود.
‌٢ – آب مروارید (کاتاراکت)
افراد سیگاری ‌۴٠ درصد بیش از افراد دیگر در معرض ابتلا به آب مروارید، کدر شدن عدسی چشم و ممانعت از عبور نور و در نهایت نابینایی هستند.
‌٣ – چین و چروک
استعمال دخانیات باعث از بین بردن پروتئین‌های انعطاف دهنده پوست می‌شود؛ همچنین باعث تحلیل بردن ویتامین A و محدود کردن جریان خون در عروق پوست می‌گردد.
پوست افراد سیگاری خشک و دارای خطوط و چین خوردگی‌های ریزی در اطراف لبها و چشمهاست.
‌۴ – ضایعات شنوایی
افراد سیگاری ‌٣ برابر بیش از افراد غیر سیگاری به عفونت گوش میانی دچار می‌شوند. بیشتر بخوانید !

داروهای ضد میگرن> سوماتریپتان


نام علمی دارو (ژنریک( Sumatriptan Succinate

موارد مصرف
ایندارو برای درمان سردرد‌های میگرنی در بیمارانی به کار می‌رود که ضد درد‌هاو داروهای ضد التهاب های غیر استروئیدی قادر به تخفیف کافی درد در آنهانیستند . همچنین ازآن برای درمان سرددر‌های خوشه‌‌ای مصرف می‌شود.

مکانیسم اثر

اثرتخفیف سردرد میگرنی ممکن است به علت کاهش فعالیت اعصاب
سروتونرژیک باشد. این دارو آگونیست‌ اختصاصی گیرنده ۵-HT1D می‌باشد و احتمالا به علت انقباضعروق مغزی ناشی از تحریماین گیرنده موجب کاهش سردرد حاد می شود. همچنیناین دارو قادر به کاهش آزادسازی نوروپیتیدها و سایرمیانجی‌های التهابیمی‌باشد و به همین علت خروج پروتئین‌های پلاسما از عروق را کاهش می‌دهد. بیشتر بخوانید !

کلویید یا گوشت اضافه چیست ؟

 

کلویید یا گوشت اضافه چیست ؟

هر گاه آسیبی به پوست برسد که موجب التهاب یا زخمی در آن شود،مکانیسم طبیعی بدن به ترمیم زخم‌ می‌پردازد.این سیستم اغلب دقیق عمل میکند به نحوی که اثرمختصری از زخم ایجاد شده باقی می‌ماند

ولی گاهی این پروسه به طور معمول پیش نمی‌رود و زخم با ایجاد بافتی قرمز و سفت ترمیم میشود که به نام کلویید یا گوشت اضافه شناخته میشود.

کلویید اغلب از زخم اولیه بزرگتر است و گاهی اوقات خارش دارد. دلیل پیدایش کلویید هنوز دقیقاً مشخص نیست. کلوئید معمولاً در سیاه پوستان شایعتر است و استعداد به آن ممکن است به صورت خانوادگی دیده شود.

در افرادی که مستعد کلویید هستند ممکن است پس از هر نوع آسیب پوستی از جمله بریدگی، سوختگی، جوش صورت، گزش حشرات، خالکوبی، سوراخ کردن جهت جواهرات و هر نوع جراحی کوچک ایجاد گردد.
بیشتر بخوانید !

بعضی بیماریهای مقاربتی


خلاصه ای از بعضی بیماریهای مقاربتی :

کسانی که بدون رعایت ایمنی دست به مقاربت زده اند دارای دو علائم میباشد هجوم هزاران بیماری تخیلی به فاعل ، بکار بردن انواع روشهای خود درمانی توسط او (حتی ریختن محلول ید و الکل به مجرای پیشاب!) بیماریهای مقاربتی متنوع هستند و تنها یک پیشنهاد میتوانم بدهم : خجالت را بگذارید کنار و با دکترتان مشاوره نمائید . متخصص امراض آمیزشی هزاران شخص چون شما را دیده است . موضوع را بشکل دوستانه با او در میان بگذارید . متخصص هر چقدر با تجربه باشد ولی او نیاز به آزمایش جهت تشخیص قطعی دارد . اگر میکروب به شما سرایت کرده باشد بیشتر بخوانید !

آفت دهان و روش درمان آن

 

آفت دهان چیست؟آفت نوعی از زخم‌های دهان محسوب می‌شود. برخی اصطلاحات متداول که برای این زخم‌ها به کار می‌رود عبارتند از: زخم‌های کوچک راجعه آفتی و نیز استوماتیت آفتی راجعه.

بیشتر بخوانید !

برای بهبود آسم از چه غذاهایی استفاده کنیم؟

تحقیقات نشان می‌دهند کودکانی که مقدار کافی حبوبات و ماهی می‌خورند، نسبت به کودکان دیگر کمتر به تنگی نفس و آسم مبتلا می‌شوند.
 

راه های از بین بردن سینوزیت

اگر به بیماری سینوزیت مبتلا هستید ، آب بنوشید! نوشیدن آب و آبمیوه به حل مشکل شما کمک زیادی می کند. چایی داغ هم بسیار موثر است به شرط اینکه بدون کافئین باشد.

درمان زنبور گزیدگی

 

تعدادی از بیماران با سوزش محل زخم، عده‌ای با قرمزی و درد مفاصل نزدیک و یک مورد با کهیر منتشر و تنگی نفس مراجعه کرده بودند…

بیشتر بخوانید !

درمان سوختگی دست بدون دردسر

 

در بسیاری مواقع به مشکلی که احتمال بسیاری دارد گریبانگیرمان شود اصلا فکر نمی کنیم فقط به این دلیل که تاکنون به آن دچار نشده ایم.