Category: بهداشت فردی

سفید کردن دندان را اینجا بیاموزید !

بسیاری از مردم در سراسر جهان لبخند زیبا و آراستگی فرد مقابل را آینه‌ای از وجود او می‌دانند. همین مسئله موجب شدهکه بسیاری از مردم برای حفظ سلامت، زیبایی، سفیدی و براقی دندان‌های خود برای رفتن به کلینیک‌های دندان‌پزشکی و بلیج‌کردن یا سفیدکردن دندان‌های‌شان صف بکشند.

 

با جست‌و‌جویی کوتاه در سایت‌ها و مقالات منتشر شده در اینترنت به نسخه‌های متعددی برای سفیدکردن دندان‌ها یا بلیج‌کردن آن‌ها می‌رسید که در آن به استفاده از برخی مواد طبیعی از قبیل نمک، توت فرنگی، پرتقال، آبلیمو و سرکه برای پاکسازی و سفید‌کردن دندان اشاره شده است. در این مقالات عموما استفاده مکرر از این مواد و ماساژ آن‌ها روی دندان را بهترین روش سفید کردن دندان به شیوه طبیعی می‌دانند در حالی که اثرات مخرب این مواد بر مینای دندان‌ مشخص است. این مواد اگر چه طبیعی‌اند اما به‌دلیل بالا بودن میزان اسیدیته آن‌ها تاثیرات مخربی بر مینای دندان می‌گذارند به‌ویژه اگر به‌صورت مکرر بر مینای دندان ماساژ داده شوند.

 

بیشتر بخوانید !

اسراری برای حفظ سفیدی دندان ها

46ed635c4c595b433c4365acb23bb106

داشتن دندان های سفید احساس جوانی و اعتماد به نفس را افزایش می دهد و در عین حال موجب می شوند که در برخورد با دیگران تاثیر روانی خوبی روی آنها بگذارید.
اکثر ما وقتی تبلیغات تلویزیونی و مجلات را در مورد روش های سفید کردن دندان ها می بینیم به فکر می افتیم که در این زمینه اقدامی کنیم و در نتیجه لبخندی زیبا داشته باشیم اما گاهی نگران اثرات سوء استفاده از این روش ها هستیم.
در این مقاله در این باره پنج راه کار مفید و در عین بی ضرر برای داشتن دندان های سفیدتر ارائه کرده که به شرح زیر است :

بیشتر بخوانید !

بولیمیا، بیماری مانکن ها و دختران جوان

بولیمیا، بیماری مانکن ها و دختران جوان
بیماری بولیما چیست؟ چرا فقط مانکن ها و دختران جوان دچار این بیماری می شوند؟ آیا از این بیماری اطلاعی دارید؟
بولیمیا یک اختلال ذهنی است که دختران نوجوان و جوان را گرفتار می سازد و با دوره ای غذا نخوردن و روزه داری مشخص می شود.

«بولیمیا» یکی از بیماریهای روحی و ذهنی محسوب می‌شود که فرد مبتلا احساس گرسنگی شدیدی می‌کند؛و در پی تنشهای روحی در بازه زمانی کوتاهی،مقادیر زیادی غذا مصرف می‌کند و به سبب این مهار نداشتن بر غذا خوردن و برای جلوگیری از افزایش وزن به رفتارهای جبرانی دست می‌زند.

بیشتر بخوانید !

آخرین فرصت شما برای قد‌بلند شدن

«هروقت می‌خواهم به مهمانی بروم، قصه همین است! یا یک جفت کفش با پاشنه‌های خیلی بلند می‌پوشم که از اول تا آخر مهمانی نمی‌توانم قدم از قدم بردارم و آخرش هم با کمردرد و پادرد راهی خانه می‌شوم! یا موهایم را به شدت می‌کشم و بالای سرم می‌بندم تا شاید قدم بلندتر از چیزی که هست، به نظر بیاید!

خلاصه از هر ترفندی استفاده می‌کنم تا قدم کوتاه‌تر از بقیه خانم‌های فامیل نباشد! دست به دامن هر قرص و دارویی هم شده‌ام؛ از قرص‌های استخوان‌ساز که در شبکه‌های مختلف ماهواره تبلیغ می‌کنند تا هر پودر و قرصی که عطاری‌ها برای بلند شدن قد پیشنهاد می‌کنند! البته مدتی هم بسکتبال بازی کردم و مدام از میله بارفیکس آویزان می‌شدم که هیچ‌کدام فایده نداشت! بعضی وقت‌ها فکر می‌کنم شاید تنها راه بلندتر شدن قدم جراحی باشد اما می‌ترسم! دوست دارم با روش‌های کم‌خطر چند سانتی‌متری به قدم اضافه کنم؛ یعنی می‌شود؟!»

 

علت را ریشه‌یابی کنید

تاکی می‌شود امید داشت؟

بیشتر بخوانید !

حواسپرتی، چاشنی زندگی امروز

حواس انسان در هر لحظه ، محرک های بیشماری را از محیط اطراف دریافت می کند که از میان آنها ، فقط تعداد اندکی برای ادراک و سایر فرآیندهای ذهنی برگزیده می شود.

 

این توانایی ، حکایت از فرآیند " توجه " دارد . انسان موجودی است متفکر که به کمک حواس گوناگون خود با دنیای خارج ارتباط برقرار می کند. حتی دانش او از دنیای خارج از طریق همین حواس حاصل می شود، اما حواس در هر لحظه با محرک های مختلفی تحریک می شوند و می توان گفت که محرک ها، انسان را به طور دایم مورد هجوم و بمباران خود قرار می دهند.

 

بیشتر بخوانید !

ناف و میکروبهای موجود در آن

ناف یک سوراخ بسته شده روی شکم است که وقتی بند ناف از نوزاد جدا می شود، ایجاد می گردد. ناف می تواند محیطی برای زندگی انواع میکروب ها و قارچ ها باشد.

 

در انسان ها ناف به دو صورت وجود دارد:

۱- تو رفته

۲- بیرون زده

با توجه به این که ناف در اثر بریدن بند ناف، به صورت زخم ایجاد می شود و شکل آن ربطی به ژنتیک انسان ندارد، می توان از ناف برای تمایز دوقلوهایی که وجه تمایز دیگری ندارند استفاده کرد.

محققین دریافته‌اند که ناف‌های تورفته می‌توانند به طور متوسط خانه ۶۰ تا ۱۰۰ یا حتی بیشتر گونه باکتری،‌ مخمر و قارچ باشند. این مطالعه نشان می‌دهد که ناف شما می‌تواند بهشتی برای موجودات متنوع باشد!‌

بیشتر بخوانید !

آشنایی با مکانیسم کوبیدگی عضله

کوبیدگی عضله به علت اصابت یک ضربه یا ضربات متوالی توسط یک جسم غیر برنده به عضله به وجود می آید.

بر اثر ضربه ی شدید، فیبرهای عضله دچار پارگی شده و در بافت آن خونریزی به وجود می آید ولی پوست روی اندام پاره نمی شود.

کوبیدگی عضله ممکن است بر اثر افتادن یا گیر کردن بین دو سطح سخت هم ایجاد شود.

علایم کوبیدگی عضله
در این آسیب، محل کوبیدگی دردناک می شود. لمس عضله و حرکت مفاصل اطراف عضله نیز دردناک است.
ممکن است عضله متورم شده و ممکن است پوست روی آن کبود شود.
گاهی اوقات خونریزی در داخل بافت عضله جمع شده و یک حوضچه خونی در محل ایجاد می شود که به آن هماتوم Hematoma می گویند. در حالات شدید ممکن است این خونریزی به قدری شدید باشد که منجر به شوک شود.
ممکن است کوبیدگی عضله همراه با آسیب های دیگری مانند شکستگی یا دررفتگی باشد.

درمان کوبیدگی عضله
به محض کوبیده شدن یک عضله باید بر حسب شدت آن، اقدامات زیر انجام شود:
* سرد کردن موضع برای ۲۰ دقیقه با کیسه پلاستیکی حاوی خرده های یخ و در صورت لزوم تکرار آن
* قطع فعالیت ورزشی و استراحت و در صورت لزوم بی حرکت کردن مفاصل اطراف عضله ی آسیب دیده
* کمپرس و بانداژ اطراف عضله برای کاهش تورم
* بالا نگه داشتن اندام برای کاهش تورم
دقت کنید که نباید عضله ماساژ داده شود. پزشک معالج ممکن است داروهای ضد التهابی برای شما تجویز کند. در صورت لزوم اقدامات ذکر شده را ۲۴ تا ۴۸ ساعت ادامه دهید. اگر تجمع خون در عضله زیاد باشد ممکن است پزشک معالج تصمیم به خروج آن توسط عمل جراحی بگیرد.

بیشتر بخوانید !

نکاتی برای پیشگیری از بیماری قند

 بیماری دیابت بیماری قند دیابت,پیشگیری از دیابت,جلوگیری از دیابت,راههای پیشگیری از دیابت,درمان دیابت,علائم بیماری دیابت

نکاتی برای پیشگیری از بیماری قند

پیشگیری از دیابت درست مثل سالم غذا خوردن، بالا بردن فعالیت بدنی و کم کردن اضافه وزن، جزء اصول اولیه است و هیچوقت برای شروع دیر نیست. با ایجاد چند تغییر کوچک در سبک زندگی‌تان می‌توانید از بروز مشکلات جدی دیابت مثل تخریب اعصاب، کلیه‌ها و قلب، جلوگیری کنید.

نکته ۱: فعالیت بدنی‌ بیشتری داشته باشید.

فعالیت بدنی روزمره فواید بسیار زیادی دارد. ورزش کمکتان می‌کند تا:
– وزنتان را پایین بیاورید.
– قندخونتان را پایین بیاورید.
– حساسیت شما به انسولین را بالا می‌برد–که کمک می‌کند قندخونتان در یک محدوده نرمال بماند.
تحقیقات نشان می‌دهد که هم ورزش‌های هوازی و هم قدرتی می‌تواند به کنترل دیابت کمک کند اما بهترین نتیجه از برنامه تناسب‌اندامی حاصل می‌شود که از هر دوی این تمرینات استفاده می‌کند.
بیشتر بخوانید !

فواید ورزش برای افراد مسن

 

ورزش سالمندان

فواید ورزش برای افراد مسن عبارتند از:

– افزایش اعتماد به نفس

– بهتر شدن خلق و خو

– بهتر شدن کیفیت خواب

– افزایش انرژی بدن

– کاهش استرس و افسردگی

– افزایش ظرفیت روانی بیشتر بخوانید !

۱۰ مشکل مردانه

 

بیماری‌ مردان, فشار خون بالا

چه بخواهیم، چه نخواهیم بعضی از بیماری‌ها مختص مردان است یا بیشتر در بین این گروه شایع است. هر مردی باید بداند چه خطراتی در انتظارش است. بیماری‌های زیر بسیار جدی بوده اما خبر خوب این‌که بیشتر آنها قابل پیشگیری‌ است. بیشتر بخوانید !