Category: بهداشت بانوان

اولین مراجعه به پزشک زنان

 اولین مراجعه به پزشک زنان  
اگر شما تاکنون به یک متخصص زنان مراجعه نکرده اید،در اولین بار ممکن است اضطراب داشته باشید، ولی بهتر است آسوده باشید و از این اتفاق به عنوان فرصتی برای یادگیری و آشنایی بیشتر با بدن و سلامتی خود بهره بگیرید.
یک متخصص زنان، پزشکی است که تخصص خود را در زمینه بهداشت و باروری زنان دریافت کرده است. در ابتدا که شما سعی دارید یک متخصص خوب زنان برای خود پیدا کنید، ممکن است با نام های دیگری مانند متخصص زنان زایمان یا مامایی هم برخورد کنید. این اشاره دارد به نحوه آموزشی که به آنها داده شده است تا زنان را از نوجوانی تا جوانی و بارداری تا زایمان راهنمایی کنند.
اگر شما تاکنون به یک متخصص زنان مراجعه نکرده اید، ممکن است از خود بپرسید چرا به یک پزشک زنان ، نیاز دارید و وقتی به پزشک مراجعه کردید از او چه انتظاراتی باید داشته باشید؟
چند دلیل برای اینکه چرا به مراجعه به پزشک زنان نیاز دارید:

بیشتر بخوانید !

آیا بازسازی سینه پس از درمان سرطان امکان پذیر است؟

سینه,سرطان سینه,درمان سرطان سینه,عمل جراحی برداشتن سینه

آیا بازسازی سینه پس از درمان سرطان امکان پذیر است؟
گاهی مواقع به دلیل بزرگ بودن توده یا خصوصیات و نحوه‌ی رشد آن نمی توان سینه را نگه داشت و برداشتن کامل سینه لازم می شود.
بازسازی سینه بعد از عمل جراحی  سرطان سینه
با وجود اینکه در حال حاضر به دلیل مراجعه بانوان در مراحل اولیه (که توده کوچک است و این اجازه را به پزشکان می دهد که بدون برداشتن کامل  سینه، سرطان این عضو را درمان کنند)،کمتر مجبور به برداشتن سینه برای درمان سرطان سینه می شویم،اما گاهی مواقع به دلیل بزرگ بودن توده یا خصوصیات و نحوه‌ی رشد آن نمی توان سینه را نگه داشت و برداشتن کامل سینه لازم می شود. بیشتر بخوانید !

خانم های سیگاری بخوانند

 

زنان سیگاری نوزاد کم وزن به دنیا می‌آ‌ورند.
لعیا شیرین زاده با اشاره به اینکه تولد نوزادان کم وزن (وزن کمتر از ۲۵۰۰ گرم) یکی از شاخصهای مهم بهداشتی به شمار می‌رود، اظهار داشت:‌ کم‌وزنی نوزادان خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها و مرگ‌ومیر آنها را در دوره نوزادی تا یک ماه اول پس از تولد افزایش می‌دهد.

کدام دسته از خانم ها سرطان نمی گیرند ؟؟

 

با خرید این مواد خوراکی، در برابر سرطان‌ها ایمن می‌شوید و مواد مفید را به بدن‌تان می‌رسانید.

چندبار در سال زنان می توانند خون اهدا کنند ؟

با توجه به باور غلطی که هم اکنون در میان مردم در خصوص اهدا خون خانم ها وجود دارد خانم ها می توانند سالی ۳ بار خون خود ار اهدا کنند.

بیشتر بخوانید !

خانم ها بخوانند : خطر برنزه کردن و افزایش سرطان پوست

تحقیقات جدید نشان داد: افرادی که پوست خود را با خوابیدن روی تختهای برنزه کننده، برنزه می‌کنند ۲۰ درصد بیشتر در معرض خطر سرطان پوست قرار دارند و در صورتی که این کار را قبل از ۳۵ سالگی آغاز کنند این خطر به ۸۷ درصد افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید !