Category: علمی و دانستنی ها

آیا سفید شدن موها قابل برگشت است؟

آیا سفید شدن موها قابل برگشت است ، سفید شدن زودرس موها, پیری زودرس, دلایل سفید شدن موها ,جلوگیری از سفید شدن موها,سفید شدن زودهنگام موها, رنگ موها ، تار سفید

آیا سفید شدن موها قابل برگشت است؟

 

در واقع باید گفت نمی‌توان از سفید شدن موها جلوگیری کرد، موهای شما مطابق خصوصیت ژنتیکی و الگوی ارث خانوادگی‌تان در سن خاصی سفید می‌شود. این سفیدی موها قابل برگشت نیست و موهایی که در اثر ارث یا کهولت سنی سفید شده‌اند دیگر فاقد رنگدانه‌اند و تنها می‌توان با رنگ کردن آن را مخفی کرد…

 

بیشتر بخوانید !

اتصال مغز دو حیوان به یکدیگر/ اجرای یک آزمایش علمی تخیلی

یک عصب شناس از دانشگاه دوک در آزمایشی شبیه فیلمهای علمی تخیلی مغز دو موش را به هم متصل کرد به طوری که وقتی یکی از موشها حرکت می کند دیگری هم در اغلب موارد واکنش نشان می دهد.

به گزارش مهر، میگل نیکلیس که در نمایش دستگاه اتصال مغز چون دستگاهی که یک میمون می توانست بازوی رباتی را قدرت تفکر خود کنترل کند، موفق عمل کرده اظهار داشت این نخستین باری بود که مغز یک حیوان به حیوان دیگر متصل می شود.

وی گفت: این پرسش که پاسخ این پرسشها که آیا می توان مغز را فریب داد آیا می توان فرآیند پردازش سیگنالهای مغزی را از یک بدن دیگر دارد مثبت است.

بیشتر بخوانید !

کشف میکروبی که به اندازه طلا ارزش دارد

جستجوگران طلا شاید یک روز به جای بیلچه و الک، از ظرف‌های کشت میکرب استفاده کنند. در مقاله ای که به تازگی در نیچر منتشر شده، ادعا شده که یک گونه خاص از باکتری، قطعه‌های کوچک طلا ایجاد می‌کند تا به رشد آن در محلول‌های سمی این فلز گرانبها کمک کند.
فرانک ریت، میکروبیولوژیست دانشگاه آدلاید استرالیا که بر روی باکتری‌های پردازش کننده طلا تحقیق می‌کند، می‌گوید که روزی می‌توان از مولکولی که این باکتری استفاده می‌کند، برای گرداوری طلا از پسماند معادن استفاده کرد.

بیشتر بخوانید !

دانستنی ها !!!!

 

جویدن آدامس هنگام خرد کردن پیاز مانع از اشک ریزی شما می شود. 

 
ـ اثر لب و زبان هر کس همانند اثر انگشت آن منحصر به فرد است. 
 
ـ رشد کودک در بهار بیشتر است.
 
ـ ظروف پلاستیکی تقریباً ۵۰۰۰۰سال در برابر تجزیه مقاومند. 
 
ـ تنها قسمتی از بدن که خون ندارد قرنیه چشم است. 

چرا ابرها سقوط نمی‌کنند!؟

 

چرا ابرها سقوط نمی‌کنند,نحوه تشکیل شدن ابر,مطالب علمی

چرا ابرها سقوط نمی‌کنند!؟
منظره شگفت‌انگیزی است دیدن آسمانی که در زمینه آبی آن، ابرهای سپید به آرامی در حال حرکتند بخصوص اگر ابرهای پنبه‌ای کومولوس باشند که مثل یک کپه پنبه غول پیکر در حال سفر طولانی هوایی خود هستند؛ اما تا حالا فکر کرده‌اید ابرها چطور آن بالا شناور باقی می‌مانند؟
لطفا پیش از این که حالت صورت‌تان را به حالت معروف عاقل اندر سفیه تغییر دهید چند جمله بعدی را نیز بخوانید.
من هم می‌دانم تا حالا کسی ندیده است که یک تکه ابر یکدفعه سقوط کند و با صدای بلندی به زمین بخورد. به نظر شما کدام گزینه عجیب‌تر است؛ این که ابر به زمین بخورد یا نخورد؟ بیشتر بخوانید !

راه های تشخیص چرم

راههای تشخیص چرم , روش نگهداری چرم
این روزها اگر بخواهید کت،کیف یا کفشی با چرم طبیعی بخرید باید هزینه زیادی را متحمل شوید. وقتی یک کت یا کیف یا بارانی با قیمت بالایی می خرید باید از آن مراقبت بیشتری کنید تا هم عمرش و هم زیبایی آن را حفظ کنید اما نگهداری چرم تکنیک های خاصی دارد؛ تکنیک هایی که هرکدام می توانند سال ها به عمر البسه چرم بیفزایند، به همین دلیل به سراغ یک کارشناس چرم رفتیم تا رازهای نگهداری چرم را از او بپرسیم .
بیشتر بخوانید !

این شمـــــــــا و این هم جنگنده پیشرفته ایرانی «F-313»

این شمـــــــــا و این هم جنگنده پیشرفته ایرانی «F-313»

سطح مقطع راداری بسیار کم

تجهیزات الکترونیک بسیار پیشرفته
قابلیت پرواز از باندهای کوتاه STOL
قابلیت پرواز در ارتفاع پست بیشتر بخوانید !

درختان ناشناخته و در حال انقراض+ عکس

درختان بسیاری در دنیا هستند و البته انواع و گونه های مختلفی دارند که هر کدام در شرایط های خاصی قادر به ادامه حیات هستند البته برخی از آن ها این روزها در شرایط سختی هستند و ممکن است از بین بروند.
انقراض درختان موضوعی است که این روزها بسیار مطرح شده است چرا که دلایل مختلفی هستند که حیات این درختان را در خطر قرار داده اند و این خطر در آینده حتی حیات کره زمین را نیز ممکن است از بین ببرد. در اینجا به تعدادی از درختانی اشاره می کنیم که این روزها به دلایل مختلف در حال انقراض هستند:
** لو لو

درختان در حال انقراض,انقراض درختان

یکی از درختان بسیار قدیمی که روی زمین قرار دارد "لو لو" نام دارد. این درخت از ۴۰ هزار سال پیش تا به حال در جزایر هاوایی می زیسته است. این روزها این درخت که بومی این منطقه است در خطر انقراض قرار دارد چرا مه تنها ۳۰۰ عدد از آن ها در طبیعت باقی مانده اند. البته این درخت را می توان در باغچه خانه ها نیز پیدا کرد ولی آن ها به طور کامل رشد نخواهند کرد و آن زیبایی را ندارند. بیشتر بخوانید !

آیا می دانید

آیا می دانید
– در هرم خئوپوس در مصرکه ۲۶۰۰ سال قبل از میلاد ساخته شده است به اندازه ای سنگ بکار رفته که میتوان با ان دیواری اجری به ارتفاع ۵۰ cmدر دور دنیا ساخت

– آیا میدانستید که هر سال از ۶۰۰/۵۵۷/۳۱ثانیه تشکیل شده است

– آیا میدانستید که بیشترین ضربان قلب راقناریها با۱۰۰۰بار در دقیقه وکمترین را فیل با۲۷ بار در دقیقه دارد

– آیا میدانستید که سرعت صوت در فولاد ۱۴ بار سریعتر از سرعت ان در هواست بیشتر بخوانید !

آیا میدانید…!

آیا میدانید هر فرد بطور متوسط یک سوم عمر خود را در خواب می‌‌گذراند

تبصره : جهت اطلاع مردم مقدس ایران اکثرا ۲و نیم سوم عمرشون در خوابند…

*******************

آیا میدانید خنده موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود …
آیا میدانید سرعت گریز براى زمین ۱۲ کیلومتر در ثانیه و براى خورشید ۶۱۸ کیلومتر بر ثانیه است
تبصره : خدایی اینا رو باچه وسیله ای اندازه گرفتن ؟ من میگم ۶۱۹ میشه ….کی میتونه حرفی بزنه!!!!

بیشتر بخوانید !