Category: روانشناسی ازدواج

راهنمای شناخت خواستگار از کف دست

 

شناخت خواستگار, کف دست

گروهی از پژوهشگران می‌گویند، پس از بررسی تعداد زیادی از انسان‌ها توانسته‌اند خصوصیات مشترکی میان آن‌هایی که دست‌های یک شکل دارند پیدا کنند

این ایده که شکل دست‌ها می‌تواند چیزهای زیاد و عمیقی درباره شخصیت، توانایی‌های جسمی‌، میزان شجاعت و ریسک‌پذیری بگوید شاید در نگاه اول بسیار عجیب باشد اما دانشمندان در دانشگاه‌های مختلف دنیا با تحقیقات متفاوتی که انجام داده‌اند نتایج حیرت‌انگیزی را مشاهده کرده‌اند،

آن‌ها می‌گویند انگشتان دست به‌طور موثری نوعی کارت شناسایی هستند که به ما اجازه می‌دهند اولین نگاه را روی پتانسیل‌های شریک آینده زندگی مان بیندازیم و تشخیص دهیم چگونه شخصیتی دارد و در چه حوزه‌هایی می‌توان بیشتر روی او حساب باز کرد.

بیشتر بخوانید !

مرد باش تا زن باشم

زنی می تواند زنانه رفتار کند که در کنار یک "مرد" زندگی کند. زنی که همیشه مجبور است وظایف مردانه ی همسرش را انجام دهد، هیچگاه لذت زن بودن را درک نخواهد کرد.

 

وظایف مردانه ,حمایت کردن از خانواده

 

زنان سرپرست خانوار

بیشتر بخوانید !

معیارهای مشترک در ازدواج

 

معیارهای مشترک در ازدواج

در ازدواج یک سری معیارهای کلی وجود دارد که باید در هر دو نفر مشترک باشد. در زمینه ویژگی های زیستی باید به ظاهر فرد مقابل و مورد پسند بودن آن، مبتلا نبودن فرد به بیماری های سخت، شرایط جسمی و روحی و تفاوت سنی مناسب توجه کنید.

 

در مرحله بعد، وسع مالی، اصالت خانوادگی، فرهنگ و گرایش ها و علایق مختلف زندگی بررسی کنید. تفاوت در این زمینه ها طبیعی است اما نباید اختلافات آنقدر فاحش باشد که بتوان گفت شما و طرف مقابل تان تناسب ندارید یا یکی از دیگری سر است.

 

خصوصیات مرد ایده آل بیشتر بخوانید !

راه و رسم خواستگاری

راه و رسم خواستگاری

 

بردن گل

در جلسه اول بردن گل را به دو جهت انجام می دهند. اول: اگر خانواده دختر انتظار آوردن گل را داشته باشند ولی چنین کاری انجام نشود به حساب بی احترامی خود بگذارند.

 

دوم: اثر روانی خوبی بر روی خانواده ی دختر خواهد داشت. بهتر است گل صورتی رنگ (علامت خلاقیت، لذت و زندگی) از یک نوع به تعداد فرد باشد.

 

زمان خواستگاری:

بهتر است زمان خواستگاری بعد از ظهر باشد.

 

افرادی که به خواستگاری می روند

بهتر است افرادی که به خواستگاری می روند از بردن عروس خانواده، دختر مجرد خودداری کنند دختر خانم های مجرد قدرت تجزیه و تحلیل کامل فضای خواستگاری را ندارندو ممکن است عملی انجام دهند که مشکل ساز شود.

 

لباس خواستگاری بیشتر بخوانید !

بدون اینها ازدواج نکنید

 

به طرف ازدواج,تشکیل خانواده

 

سه عامل مهم افراد را به طرف ازدواج و تشکیل خانواده سوق می دهد: نیاز اقتصادی، میل به فرزند و عشق. میل به فرزند که همان علاقمندی به بقای نسل و حفظ نوع می باشد، عشق یا لذت جنسی یا نیازهای اقتصادی به عنوان مقدمات وصول به این هدفند. از لحاظ جهان شناسی، وظیفه خانواده (زن و مرد) تنها امتداد نسل است و نیازهای اقتصادی یا شهوانی به عنوان مقدمه ای برای رسیدن به این هدف بزرگند.

  بیشتر بخوانید !

همسران همیشه مراقبند!

 

بهترین و ماندگارترین حالت ازدواج

 

نمی توانید ازدواج کنید بدون این که با همسرتان تناسب شخصیتی و فکری و اخلاقی داشته باشید. بهترین و ماندگارترین حالت ازدواج وقتی است که شما و همسرتان بهم تشابه داشته باشید. چنین ازدواجی با کمترین تنش و دردسر همراه است.

 

در مطالب قبلی ویژگی های مختلف شخصیتی را بررسی کردیم و گفتیم چه کسی به درد چه کسی می خورد. این بار نوبت آدم های همیشه مراقب است تا سراغشان برویم و شخصیت شان را تحلیل کنیم و بگوییم چه کسانی بهترین گزینه ازدواج با آنها هستند.

 

چه کسی مراقب است؟

افراد دارای شخصیت مراقب از استقلال زیادی برخوردارند. آنها معتقدند خودشان بلدند گلیم شان را از آب بیرون بکشند و به توصیه و مشاوره دیگران نیازی ندارند. آنها می توانند از خود مراقبت کنند و معمولا در تصمیم گیری ها ترس و اضطراب و دغدغه ندارند. با این حال چنین شخصیتی در برخورد با دیگران متوجه و هشیار است و قبل از برقراری ارتباط با اشخاص همه جوانب را در نظر می گیرد.

 

او همیشه اوضاع را تحت کنترل دارد، سعی می کند به همه چیز اشراف داشته باشد و از جزئیات جریانات دور و برش با خبر باشد. شخصیت مراقب به حالت و اعمال خودش اشراف دارد و برای هر کاری که انجام می دهد دلایل موجهی دارد. به همین دلیل، وقتی مورد انتقاد قرار می گیرد به خوبی از خود دفاع می کند. او انتقاد را جدی می گیرد و درباره اش خوب فکر می کند اما تسلیم انتقاد کننده نمی شود.

 

آنها مسئولیت پذیرند و برای ازدواج گزینه بسیار مناسبی به حساب می آیند. می توانید به آنها تکیه کنید و خیالتان راحت باشد که کنترل امور را به دست می گیرند و با تدبیر و توجه تمام اوضاع را مدیریت می کنند.

 

با او چطور باشید؟

در معاشرت های اجتماعی سعی کنید خودی نشان بدهید. همسر «مراقب» شما از این که سررشته امور را به دست بگیرید استقبال می کند.

 

همیشه به او توجه کنید. نگذارید حس کند از او فاصله گرفته اید، از جلوی چشمش دور شده اید و یا به او بی اعتنایی می کنید. او در این حالت ممکن است عصبی شود و دلخوری پیش بیاید.

نرم و آرام از او انتقاد کنید. نگذارید احساس کند همه موجودیتش را زیر سوال برده اید.

 

شخصیت مراقب معمولا بسیار با اعتماد به نفس، مستقل، محکم و قاطع است. با این حال به شدت به احترام و توجه شما نیاز دارد. باید به او قدرت دهید و او را بالا ببرید. او با همه هوش و ذکاوت و استقلالی که دارد، دنبال جلب توجه همسرش است. برای چنین شخصیتی صداقت و وفاداری اهمیت فراوانی دارد و باید بدانید که او شاید دیر به اطرافیانش اعتماد کند اما اگر کمی هشیار باشید و تلاش کنید، می توانید امین او باشید.

 

شخصیت مراقب همانطور که از نامش پیداست، اهل احتیاط و خویشتن داری است. این خصلت را به حساب بی تفاوتی او نگذارید. ممکن است کمی طول بکشد تا او احساسات عمیقش را با شما در میان بگذارد. اگر ارتباط شما با او محکم و با ثبات است به او اطمینان کنید.

 

بهترین راه برخورد و انتقاد از شخصیت مراقب این است که بدون انتقاد و بدون مقصر قلمداد کردن او احساساتتان را با او در میان بگذارید. بگویید به او اهمیت می دهید و خواهان روابط بهتر هستید.

 

همسر مناسب مراقب ها 

با همه مواردی که گفتیم، زندگی با مراقب ها کار راحتی به نظر می رسد. کافیست آنها را بپذیرید، بهشان اعتماد به نفس و قدرت بدهید و توجه و تحسین تان را بی دریغ نثارشان کنید. همسر «مراقب» شما قطعا قدر این محبت شما را خواهد دانست و با حمایتی همه جانبه از شما، زندگی شیرینی برایتان فراهم می کند.

 

افراد مهرطلب، بااعتماد به نفس و پرشور گزینه های بسیار خوبی برای زندگی با «مراقب» ها هستند. درباره ازدواج یک مراقب با پرشور باید به این نکته اشاره کنیم که شخصیت مراقب اگر محافظه کاری را چاشنی زندگی اش کند، برای یک فرد پرشور کسل کننده خواهد شد. بنابراین ازدواج این دو، به صورت مشروط می تواند توام با خوشبختی باشد.

منبع: تبیان

درمان همسرگریزی چیست؟

اما در مورد همسرگریز بودن باید گفت شباهت آنها به گروه پیشین در این است که چنین افرادی به دلیل فرار از خانه و همسر مجبورند به کار پناه بیاورند.

 

همسرگریزی, درمان همسرگریزی

 

همیشه وقتی به تعطیلات نزدیک می‌شدیم یا تقویم را ورق می‌زدیم و برای تعطیلات رسمی‌مان برنامه‌ریزی می‌کردیم، بین من و همکاران‌ام بحث می‌شد که چه کسی مجبور است در روز تعطیلی، دور از همسرش در بخش بماند….

 

این بحث و گفتگوها به خصوص برای دوستان‌ام که در بخش‌های خاص کار می‌کردند که حتما نیازمند کشیک بود، جدی‌تر دنبال می‌شد. به سختی‌ کسی حاضر بود شیفت روزهای تعطیل را قبول کند. بیشتر بچه‌ها دوست داشتند کنار همسر و خانواده‌شان باشند و حتی یک روز تعطیل را هم از دست ندهند. ولی در این میان، آقایی بود که به‌‌رغم جوان بودنش و با اینکه یک پسر دو ساله داشت؛ همیشه داوطلب شیفت‌های اضافی و ساعات کاری بیشتر بود و نه فقط در بخش خودشان، بلکه در بخش‌های دیگر هم داوطلبانه اضافه‌کار قبول می‌کرد. همکاران‌اش می‌گفتند: بیشتر بخوانید !

مهارت های ضروری برای همسر داری

مهارت های ضروری برای همسر داری

وقتی زندگی مشترک شروع می‌ شود، زن و مرد هر یک به نوبه ‌ی خود آگاهانه یا ندانسته متعهد می ‌شوند که برای ایجاد و داشتن زندگی مشترک شاد و پرطراوت در کنار هم تلاش کنند. در زندگی مشترک، هر چند خیلی از عوامل بیرونی را نمی ‌توان کنترل‌ کرد و…………

 

همسر داری, زندگی مشترک

 

رمز و راز همسرداری

وقتی زندگی مشترک شروع می‌ شود، زن و مرد هر یک به نوبه ‌ی خود آگاهانه یا ندانسته متعهد می ‌شوند که برای ایجاد و داشتن زندگی مشترک شاد و پرطراوت در کنار هم تلاش کنند. بیشتر بخوانید !

تشخیص خواستگار عصبانی

 

خصوصیات اخلاقی‌,خشم و عصبانیت

 

وقتی می‌خواهید ازدواج کنید احتمالا همیشه این سۆال در ذهن‌تان هست که شخص مقابل چه خصوصیات اخلاقی‌ای دارد؟ مثلا از شخصیت آرامی برخوردار است یا نه، آیا زود عصبانی می‌شود یا نه؟ گاهی در طول شناخت پیش از ازدواج متوجه بعضی خصوصیات اخلاقی عجیب و غریب در فرد مقابل می‌شویم از جمله خشم و عصبانیت بی‌مورد. آیا می‌شود با اینگونه افراد زندگی مشترک خوبی داشت؟

بیشتر بخوانید !

در یک رابطه زن باید زیباتر باشد یا مرد

در یک رابطه زن باید زیباتر باشد یا مرد

شما دخترخانم جوان! برای ازدواج‌تان چه معیارهایی دارید؟ آیا ویژگی‌های ظاهری خواستگارتان برایتان اهمیت زیادی دارد؟ اگر جوابتان به این سؤال مثبت است و فکر می‌کنید حتما باید با مردی زیبا و خوش‌تیپ ازدواج کنید توصیه می‌کنیم حتما این مطلب را بخوانید.

روانشناسان با تحقیق روی روابط زوج‌های جوان به این نتیجه رسیده‌اند مردانی که چهره‌ای زیباتر از همسرشان دارند بیشتر احتمال دارد طی زندگی احساس نارضایتی کنند و نسبت‌ به زندگی زناشویی‌شان چندان احساس خوبی نداشته ‌باشند و حتی در مواردی احساس منفی هم داشته‌باشند.

بیشتر بخوانید !