Category: خودشناسی

گاهی مراقبت از کار ، به معنی مراقبت از خود می باشد

 

راه لذت بردن از هر چیز,موفقیت درونی

گاهی مراقبت از کار ، به معنی مراقبت از خود می باشد. فکر را به درون خودتان متمرکز کنید. درون شما همانی است که تو هستی.

 

درون یا نفس ما همان قدر با هم متفاوتند که اثر انگشتانمان. این نفس است که باید از آن مراقبت کنیم زیرا وقتی از نفس های خود به خوبی مراقبت کنیم ، سالم تر خواهیم بود و در چنین شرایطی ، بهتر کار خواهیم کرد و بیشتر قادر به کمک به دیگران خواهیم بود.

 

کسانی که از خود به خوبی مراقبت نمی کنند و توجه کمی به خود دارند ، مسلما برای دیگران خوب و مفید نیستند. اگر بیشتر از خود مراقبت به عمل آورند ، برای دیگران هم بهتر خواهند بود.

بیشتر بخوانید !

نگران قضاوت دیگران نباش

 

نگران قضاوت دیگران نباش

همه ما با شدت و ضعف، در گیر نحوه تفکر و قضاوت دیگران در مورد خودمان هستیم و شاید به همین دلیل است که در بسیاری از موقعیتها شجاعت ابراز وجود، دفاع از حق خود یا "نه گفتن" را نداریم و ……….

 

نحوه تفکر و قضاوت دیگران

بیشتر بخوانید !

چرا باید خوش قول باشیم

قابل اعتماد,وفای به عهد  من به افرادی که بر روی حرفشان نمی‌مانند اعتماد نمی‌کنم. اگر کسی چندین بار زیر حرفش بزند، آن موقع است که من می‌دانم فرد مورد نظر قابل اعتماد نیست.

آیا به حرفی که می‌زنید وفادار هستید یا اغلب اوقات از انجام کاری که قول داده‌اید انجام می‌دهید سرباز می‌زنید؟ بسیاری از ما اغلب اوقات درگیر موضوعات این چنینی هستیم. برخی از افراد می‌گویند که تماس می‌گیرند و دیگر با شما تماس نمی‌گیرند. برخی دیگر می‌گویند که پیگیر یک پروژه خواهند شد و در آینده این چنین نخواهد شد. برخی دیگر می‌گویند که کاری را در مدت زمان خاص انجام می‌دهند و متاسفانه زیر حرفشان می‌زنند.

شما نسبت به افرادی که اینگونه رفتار می‌کنند چه حسی دارید؟ کسانی که می‌گویند کاری را به انجام می‌رسانند، اما در واقع هرگز به عهدشان وفا نمی‌کنند.

  بیشتر بخوانید !

راه دست یابی به ارامش

 

رنجش و آزردگی,غم و اندوه

 

وقتی از چیزی ناراحت هستید و از احساس کردن آن اجتناب می کنید ، بر وخامت شرایط می افزایید . گاهی نیز لازم است رنجش و آزردگی را احساس کنید . التیام زمانی شروع می شود که بر حقیقت تألم خود صحه بگذارید و تا این کار را نکنید ، ناراحت باقی می مانید .

  بیشتر بخوانید !

با اضطراب های دایمی چه کنیم؟

 

اضطراب و دلشوره ,اضطراب یا افسردگی

 

با اضطراب های دایمی چه کنیم؟

اخیرا بیش از قبل دچار اضطراب و دلشوره می شوم. می دانم که چه مشکلاتی در زندگی باعث این حالات در من می شود و دارم تلاش می کنم این مشکل را از درون حل کنم ؛ اما می ترسم اگر نتوانم این احساسات را زود از بین ببرم، این مشکلات در زندگی ام اثرگذار شود. اغلب با حالت عصبی از خواب بیدار می شوم و تا چند ساعت برای رفتن به سر کار حال خوبی ندارم. حتی عادت غذایی من نیز تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته است.

  بیشتر بخوانید !

۶ فایده ای که نوشتن خاطرات روزانه برایمان دارد

وقتی بخش‌هایی از زندگیتان را در مقایسه با قسمت‌های دیگر نگاه می‌کنید (و نگاهی کلی به آن می‌اندازید)، مطمئناً الگوها و انتخاب‌هایی را می‌بینید که موجب تسهیل یا محدود کردن رشد و پیشرفت شما یا اعضای خانواده‌تان شده است.

وقتی داستان زندگیتان را می‌نویسید، به طرق مختلف از آن فایده خواهید برد. این فواید می‌توانند خود انگیزه‌ای برای نوشتن باشند.

 

خاطرات روزانه ,بخش‌هایی از زندگی

 

بیشتر بخوانید !

۱۵ راه ساده برای خلاص شدن از یکنواختی زندگی

 

یکنواختی زندگی,خلاص شدن از یکنواختی زندگی

 

برای آن دسته از شما که دوست دارید از یکنواختی همیشگی نجات پیدا کنید، در زیر ۱۵ پیشنهاد ساده آورده‌ایم که کمکتان می‌کند استفاده بیشتری از زندگیتان ببرید و زندگی را با تمام وجود تجربه کنید و از آن لذت ببرید.

 

جک لندن گفته است، « درست‌ ترین عملکرد انسان زندگی کردن است، نه وجود داشتن. » خیلی وقت‌ ها اجازه می‌دهیم زندگی هر طور که دوست دارد بگذرد، هرچه که برایمان پیش می‌آورد را می‌پذیریم و امروزمان تفاوتی با دیروزمان ندارد. این نسبتاً طبیعی و راحت به نظر می‌رسد، به جز آن ندای همیشگی در مغزتان که می‌گوید، « وقتش رسیده کمی تغییر ایجاد کنی.»

  بیشتر بخوانید !

چرا نمی توانیم اضطرابمان را درمان کنیم؟

ما ذهن شلوغی داریم.ذهنی که در آن انواع و اقسام موانع در برابر روشن بینی وجود دارد.ذهن ما خود را از دیگران جدا می کند.با مذهب جدا می کند.با جهان بینی خدا جدا می کند. با وابستگی به دارایی ها جدا می کند.با وابستگی به خانواده جدا می کند.با هم هویت شدن با اتوریته ها جدا می کند.با خاطرات گذشته و جراحات گذشته جدا می کند.چنین ذهنی نمی تواند مسائل خود را حل کند.هم چنان گرفتار باقی می ماند.نمی توانید از یک ذهن گرفتار انتظار داشته باشید که بتواند مشکلات خود را حل کند.

بیشتر بخوانید !

سرکوب نمودن خشم و نفرت

سرکوب نمودن خشم و نفرت

منظور از سرکوب نمودن این است که شخص در عین آنکه احساسی را در خود کتمان می کند،با یک گوشه ذهنش می داند که چنین کرده است،منتهی به روی خود نمی آورد تا هر جا که لازم باشد بتواند براحتی خود را فریب دهد.بدیهی است که این موضوع در مورد سرکوب نمودن خشم و نفرت نیز صادق است.شخص عصبی نسبت به دیگران خشم و نفرت شدیدی دارد و خودش نیز باطناً بر این امر آگاه است،منتهی به خودش میگوید: این طور نیست احتمالاً.
حال توجه کنید که نتیجه جریان فوق چیست.گفتیم شخص احساس خشم و نفرت خود را پنهان کرده است،ولی با یک گوشه ذهنش بر وجود چنین احساسی آگاهی دارد،یعنی آگاهی دارد به اینکه یک پدیده یا یک کیفیت روحی بسیار مخرب،ضد انسانی،انفجار آمیز و غیر قابل کنترل را در عمق وجود خود پنهان کرده است و این پدیده انفجار آمیز مدام به دنبال فرصتی می گردد تا مفری به خارج پیدا کند. نتیجه این امر چیست؟ نتیجه اش مسلماً نوعی حالت بیشتر بخوانید !

علل بروز و درمان افسردگی در زنان

 
 
 
 
واکاوی علل بروز و درمان افسردگی در زنان:چه بسیار دختران افسرده ای که از خانه و مدرسه فرار می‌کنند یا دست به اعمال خلاف شئون اجتماع، خشونت، قتل و خودکشی می‌زنند. در این زمینه مطالعات نشان داده که پدر، همسر و بطورکلی افرادی که نقش جنس مخالف را در زندگی افراد دارند، در ایجاد افسردگی مؤثر هستند و…