Category: لوازم خانگی

انتخاب تشک مناسب ‌کدام است؟

تشک مناسب ‌کدام است؟

حتما قبل از خرید، تشکی را که انتخاب کرده‌اید، تست کنید. برای این منظور حدود ۱۰ دقیقه در وضعیتی که بیشتر عادت به خوابیدن دارید، روی تشک دراز بکشید پس از مدت کوتاهی گزینه مناسب خود را انتخاب خواهید کرد.

در این مقاله تمام نکات مهمی که باید برای انتخاب تشک مناسب جهت داشتن یک خواب بهتر و آرامش بیشتر بدانید، ارائه شده است. این نکات در مورد پر مصرف‌ترین انواع تشک‌ها و موارد استفاده از آنها متناسب با شرایط جسمی افراد مختلف است.

انواع این تشک‌ها عبارت اند از:

– تشک‌های فنردار

استفاده این تشک‌ها که در سراسر جهان مصرف زیادی دارند برای افراد چاق توصیه می‌شود چون دراز کشیدن و برخاستن از روی آن آسان تر است. اما اگر هر روز با بروز کمردرد در قسمت تحتانی کمرتان مواجه هستید ترجیحاً از نوع سخت‌تر این تشک‌ها استفاده کنید.

– تشک‌های لاتکس

این تشک‌ها، محافظ خوبی برای کمر و ستون فقرات هستند و در عین حال برای افرادی که آلرژی دارند، مناسب ترند چون در برابر میکروب ها، گرده‌ها و باکتری‌ها مقاومت بیشتری دارند.

تشک‌های لاتکس مانند یک رسانای خوب عمل می‌کنند و شما را در فصل زمستان گرم نگه می‌دارند.

– تشک‌های هوا

این تشک‌ها برای مصارف موقتی مثلاً در پیک نیک‌ سفر مناسب اند اما برای استفاده طولانی مدت توصیه نمی‌شوند چون مشکلات کمر را به مرور زمان تشدید می‌کنند و موجب بی خوابی‌های شبانه می‌شوند.

– تشک ارتوپدی یا ارتو

این تشک‌ها نیز مخصوص حفاظت و نگهداری از مفاصل، کمر و به طور کلی ساختار اسکلتی و عضلانی بدن تهیه می‌شوند و این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند.

علاوه بر این‌ها برای انتخاب تشک مناسب نکات زیر را نیز در نظر بگیرید:
– اگر تشک‌ خیلی سفت باشد بی تردید دچار بدن درد خواهید شد پس حتماً میزان سفتی و نرمی آن را پیش از خرید آزمایش کنید.

– برای راحتی بیشتر تشک باید شکل طبیعی ستون فقرات را داشته باشد.

– اگر تشک تان راحت نیست همین الان یک تشک جدید و مناسب خریداری کنید و در این کار سهل انگاری نکنید.

تشک‌های سفت و بروز کمر درد

متخصص طب فیزیکی با بیان اینکه انحناهایی در ستون فقرات، وجود دارد، گفت: خوابیدن روی تشک سفت موجب درد در ناحیه انحناهای ستون فقرات می‌شود.

با بیان اینکه افراد به‌طور متوسط باید هشت ساعت در شبانه‌روز بخوابند، افزود: با توجه به این موضوع، محل خوابیدن، بسیار با اهمیت است؛ زیرا رعایت نکردن استانداردهای محل خواب، عوارض جدی برای سلامت افراد ایجاد می‌کند.
برخی افراد تصور می‌کنند خوابیدن روی پتو یا زمین سفت برای کمردرد خوب است درحالی که این موضوع برای سلامتی آنان مضر است.

برای خوابیدن حتما باید از تشکی استفاده کرد که خیلی سفت یا نرم نباشد، معمولا تشک ابری بهترین نوع تشک است که به طور متعادل نه سفت و نه نرم است.

با بیان اینکه خوابیدن روی تختخواب مناسب‌تر از زمین است، توضیح داد: این امر موجب می‌شود در زمان بیدار شدن فشار کمتری به مفاصل وارد شود.

بیشتر بخوانید !

شیک ترین مدل لوستر

شیک ترین مدل لوستر 

نمونه هایی زیبا و شیک از مدل لوسترهای سلطنتی و کلاسیک را تماشا می کنید .

مدل لوستر

لوسترهای سلطنتی , مدل لوسترهای کلاسیک

 

مدل لوستر بیشتر بخوانید !

دانستنی هایی مفید برای آقایان

خانه داری در زمستانی , تعمیر بخاری برقی
در روزهای سرد زمستان اگر در شهرهایی که گاز شهری ندارد اقامت کنید یا در نقاطی باشید که سرما آنقدر زیاد می‌شود که گاز کشش لازم را ندارد از آنجا که وسایل نفت‌ سوز مدت‌هاست جمع شده است ناچار می‌شوید از بخاری برقی استفاده کنید، اما گاهی بخاری برقی نیز شما را نا امید می‌کند.

گاهی پس از خرابی یک دستگاه اگر از تعمیرات آن سررشته داشته باشید تا حد زیادی در هزینه تعمیرات صرفه‌جویی می‌شود. در این قسمت می‌خواهیم در عیب‌یابی دستگاه بخاری برقی کمی راهنمایی‌تان کنیم.

ا بیشتر بخوانید !

وسایل چوبی تان را دریابید

 

درست کردن وسایل چوبی, تعمیر روکش وسایل چوبی
وسایل چوبی برخلاف شما گرما را حتی در زمستان هم دوست ندارند. شوفاژ را هم خیلی تحمل نمی کنند و از تهویه به خاطر تغییراتی که در دما ایجاد و هوا را خشک می کند، خوششان نمی آید،

_ تزیینات عاج روی چوب را می توان با کمک چوب پنبه که روی سر یک چوب کبریت پیچیده شده و کمی به آب و شوینده ضعیف آغشته شده است، تمیز کرد. بعد از این مرحله با کمی پنبه که در آب فرو برده اید، آن را دوباره تمیز و در پایان با پارچه ای کتانی سطح عاج را خشک کنید.

_ قسمتی از روکش چوب های روکش دار جدا شده است؟
خودتان را ناراحت نکنید، از چسب تیوبی استفاده کنید و آن را دوباره بچسبانید و ۲۴ ساعت یک جسم سنگین روی آن قرار دهید تا از چسبیدن آن مطمئن شوید. بیشتر بخوانید !

انتخاب تلویزیون مناسب بر اساس متراژ خانه

 

انتخاب تلویزیون مناسب , تلویزیون مناسب هر خانه
بزرگ شدن صفحات تلویزیون ها باعث شده است تا روز به روز ما با تصاویری بزرگتر مواجه باشیم که گاه باعث می شود این موضوع به خصوص در خانه هایی که روز به روز کوچک می شود دارای اهمیت است، چرا که تصاویر بزرگ تر و خانه ها کوچکتر می شود و فاصله شما به ناچار کمتر می شود و گاهی اوقات تناسب بین فاصله شما و اندازه تصویر از بین می رود. بیشتر بخوانید !

آیا لوازم خانگی ارزان می شود ؟

رییس اتحادیه لوازم خانگی اهواز از مردم خواست لوازم خانگی خریداری نکنید، زیرا در ماه‌جاری به دلیل کاهش تقاضا قیمت لوازم خانگی ثابت شده و اگر لوازم خانگی خریداری نشود، قیمت آن نیز کاهش می‌یابد.

بیشتر بخوانید !