Category: رازهای موفقیت

آیا عشق و عاشقی با ازدواج از بین می رود؟

 

حالا دیگر وقتش است. اصلا شاید دیر هم شده باشد. عاشق شدن را نمی‌گویم. آن خودش دیر یا زود اتفاق می‌افتد. منظورم واکاوی عشق‌های گذشته و حال و احتمالا آینده است. اصلا با کدام تعریف اینقدر مطمئنید که عاشق هستید و عشق‌تان اگر اولی در دنیا نباشد بعد از لیلی و مجنون و شیرین و فرهاد مقام سوم را می‌تواند بگیرد؟ لطفا برای چند دقیقه بی‌خیال باورهای خودتان شوید، ببینید کارشناسان چه می‌‌گویند؟ اصلا عشق واقعی چیست و چند درصد از آدم‌هایی که ادعای عاشقی می‌کنند واقعا عاشق هستند؟

 

نقطه پایان عشق کجاست؟

بیشتر بخوانید !

مرد باش تا زن باشم

زنی می تواند زنانه رفتار کند که در کنار یک "مرد" زندگی کند. زنی که همیشه مجبور است وظایف مردانه ی همسرش را انجام دهد، هیچگاه لذت زن بودن را درک نخواهد کرد.

 

وظایف مردانه ,حمایت کردن از خانواده

 

زنان سرپرست خانوار

بیشتر بخوانید !

روابط زناشویی

در ارتباط بین زن و شوهر، نوع ادراک یا تفکر هر یک، بر رفتار و درک متقابل تأثیرگذار است. «من» مدیر داخلی شخصیت هر فرد است که غرایز، واقع بینی، وجدان، ادراک و مهارت‌های مختلف را دارد.

 

روابط زناشویی, ارتباط بین زن و شوهر

 

طبق تعاریف، در درون هر فرد حالت‌های متفاوتی وجود دارد که موقعیت‌ها آن را به وجود می‌آورند:

  بیشتر بخوانید !

زنانه سیاست کنید!

زنانه سیاست کنید!

نقش زن در تحکیم رابطه همسران غیرقابل انکار است. در گذرگاه‌های مختلف زندگی بشر، آثار عمیقی از رد پای زنان؛ هم در زندگی‌های پایدار و هم در زندگی‌های مترلزل و فرو ریخته شده، به چشم می‌خورد . این امر خود نشان‌گر اهمیت مسئولیت خطیر زنان درعرصه ی حفظ ، تداوم و تعادل یک رابطه ایده‌آل و مستمر در مبحث همسران می‌باشد.

 

سیاست زنانه , رابطه همسران

بیشتر بخوانید !

جملات زیبا برای پیامک

 

جملات موفقیت, جملات پر انرژی

* اکثر دانه ها هرگز رشد نمی کنند پس اگر واقعا می خواهید چیزی اتفاق بیفته بهتره بیش از یکبار تلاش کنید  . *
*********جملات زیبا برای موفقیت**********
* سنگی که طاقت ضربه های تیشه رو نداره تندیس زیبا نخواهد شد . *
*********جملات زیبا برای موفقیت**********
* شرط درآمد کار است نه دانستن کار پس برو کار کن نترس نگو کاری بلد نیستم . * بیشتر بخوانید !

هفت راهنمایی برای خوشبختی در زناشویی با یک کاسب

خانم مگ هیرشبرگ، کتابی نوشته است و تجربه خود درباره زناشویی با آقای گری هیرشبرگ، کاسب و مؤسس بزرگترین شرکت ماست ارگانیک دنیا یعنی مزرعه استونی فیلد، را بیان کرده است. در اینجا به چند پند و راهنمایی از زبان او درباره زندگی با یک کاسب اشاره می کنیم.

 

خوشبختی در زناشویی, عقد ازدواج

 

۱٫ همین حالا سوالات خود را بپرسید.

قبل از آنکه با هم عقد ازدواج ببندید، باید سوالات خود را درباره ریسک زندگی با یک کارآفرین و یا صاحب کسب و کار بپرسید. بسیاری از کارآفرینان هستند که اعتبار زیادی بر می دارند یا خانه خود را برای گرفتن وام کسب و کار گرو می گذارند. بنابراین اصلاً اشکالی ندارد که همان ابتدا از او بپرسید: ریسک و خطرات کدامند؟ آیا احتمال دارد خانه را از دست بدهیم؟

  بیشتر بخوانید !

رازهای یک گفت وگوی موفق

برای برقراری ارتباط سالم با دیگران به مجموعه ای از مهارت ها و توانمندی ها نیاز داریم.

گام اول
خراسان ؛ برای این که شخصی بتواند ارتباطات مناسبی با اطرافیان برقرار کند، لازم است که در ابتدا شناخت صحیحی از خود داشته باشد. همه ما فکر می کنیم این که می دانیم چندسال داریم یا از کدام رنگ یا غذا خوشمان می آید و یا تیم فوتبال مورد علاقه مان کدام است یعنی این که خودمان را کاملا می شناسیم، اما در واقع این‌ها تنها بخشی از ویژگی های کلی ماست. خودشناسی از نظر روان‌شناسی شامل شناخت ویژگی‌ها و خصوصیات رفتاری و شخصیتی ماست، یعنی این که با نقاط قوت و ضعف، ترس ها، علایق، نیازها، خواسته‌ها، توانمندی ها و ارزش‌هایمان به طور دقیق آشنا باشیم. وقتی خودمان را بشناسیم در برابر دیگران زود دست و پایمان را گم نمی کنیم و خودمان را نمی بازیم. شناخت خود به ما کمک می‌کند که به خودمان احترام بگذاریم و اعتماد به نفس پیدا کنیم. در واقع وقتی خودمان را می شناسیم در برابر دیگران نه خیلی اغراق می‌کنیم و نه خودمان را دست کم می گیریم.

گام دوم

اما پس از این که شناخت نسبتا دقیقی از خود پیدا کردیم، به دانستن مهارت های ارتباطی نیاز پیدا می کنیم. برای برقراری یک ارتباط مؤثر باید بتوانیم خوب گوش کنیم. وقتی خوب گوش نمی کنیم از مبحث مطرح شده هم اطلاع درستی پیدا نمی کنیم و در نتیجه پاسخی هم که می دهیم، نامربوط و نامناسب است. خوب گوش کردن یعنی این که وقتی فردی صحبت می کند، سکوت کنیم و با دقت در پی فهمیدن منظور او باشیم. علاوه بر خوب گوش کردن توانایی در انتقال واضح و درست پیام هم از اهمیت به سزایی برخوردار است، یعنی اگر ما بخواهیم دیگران به درستی منظور ما را دریابند؛ لازم است که خیلی شفاف و مستقیم آن را بیان کنیم. بیشتر بخوانید !

با کمترین هزینه همسر خود را خوشحال کنید

 
به این فکر کنید که همسر شما زن خیلی خوبی است، مادری بسیار خوب، عروسی بهتر از دیگر عروس ها و اگر به این طرز فکر ادامه دهید، او همین طور خواهد شد.